ZAPRASZAM

ZAPRASZAM

poniedziałek, 7 lipca 2014

Natura dla nas czyli z czego nasza skóra może korzystać latem .

Cześć Dziewczyny !

Kochane moje przybywam do Was dzisiaj z postem bardzo na czasie , mianowicie o maseczkach naturalnych ,które możemy sobie zrobić w domowym zaciszu z tego co akurat znajduje sie w naszej lodówce lub osiedlowym zieleniaku :)
Jeśli jesteście ciekawe to zapraszam .

Maseczki powinno się zawsze nakładać na oczyszczoną skórę. Wskazane jest stosować je systematycznie, najlepiej raz w tygodniu. Do zrobienia maseczki należy wykorzystywać wyłącznie świeże produkty, ich wartość odżywcza jest największa. Składniki powinno się wymieszać w odpowiednich proporcjach tuż przed przystąpieniem do nakładania. Nie wolno zostawiać papki do wykorzystania na następny dzień. Ich wartość odżywcza jest wtedy zerowa, a można nawet zaszkodzić skórze. Uwaga na uczulenia - maseczki zwłaszcza te ze świeżych owoców mogą wywołać podrażnienia. Najlepiej najpierw zrobić próbę uczuleniową ( np. za uchem ) zanim nałoży się maseczkę na całą twarz. Maseczkę zazwyczaj trzymamy na twarzy 15-20 minut. Zmywamy wodą przegotowaną lub mineralną.


Wybielający tonik do twarzy   


Umyty ogórek wraz z łupiną pokroić na plasterki i włożyć do maślanki na 2-3 godziny. Przecedzić, przecierać nim twarz.






Maseczka do skóry z plamkami i przebarwieniami   


2 łyżki drobno startego selera wymieszać z łyżką serka homogenizowanego na gęstą masę. Nałożyć na twarz.







Maseczka wybielająca piegi   


Wyciśnij sok ze świeżej rzeżuchy i zmieszaj z miodem ( w proporcji 3 części soku na 1 część miodu ). Posmaruj miejsca pokryte piegami. Gdy płyn zaschnie zmyj wodą, najlepiej mineralną. Nie powinny używać tej maseczki osoby o cerze z problemami naczynkowymi.

Maska wybielająca do piegów

3 łyżki mąki ziemniacznej zmieszać z 1 łyżką soku z cytryny i 1 łyżką maślanki. Nałożyć na twarz , a gdy maska zaschnie zmyć ją letnią wodą i użyć toniku. 


Nalewka rozjaśniająca do piegów   

2 łyżki pokrzywy zmieszać z łyżką utartego chrzanu i zalać butelką białego wina,. Zakryć szczelnie i odstawić na 14 dni. Po przecedzeniu przemywać skórę 2 razy dziennie.










Maska złuszczająca do piegów   

Zmieszać 1 szklanki naparu z rumianku i 1 szklanki jogurtu naturalnego, dosypać maleka w proszku tak by powstała papka. Nałożyć na twarz. Po 20 minutach skruszyć maskę palcami i zmyć wodą.



Maseczka z zielonej herbaty na rozszerzone pory

2 łyżeczki herbaty zalać trzema łyżkami wrzątku. Gdy napar przestygnie, dodać łyżeczkę mąki ziemniaczanej, wymieszać. Nałożyć na twarz na 20 minut. 


Maseczka ujędrniająca na zwiotczałą, dojrzałą cerę  


Łyżeczkę zielonej i czerwonej herbaty zalać czterema łyżkami wrzątku. Łyżkę jeszcze ciepłego naparu połączyć z dwiema łyżkami naturalnego jogurtu. Nałożyć na twarz.




Maseczka z fasoli wygładzająca i ujędrniająca skórę  


Rozgotowaną i przetartą przez sitko filiżankę fasoli wymieszać z sokiem z połowy cytryny i łyżką oliwy. Ciepłą masą pokryć równo twarz i szyję. Pozostawić na 20 minut.





Maseczka "po czterdziestce"  

Zmiksować żółtko jaja, łyżkę oliwy i łyżkę miodu. Dodać ubitą pianę z białka i starannie wymieszać. Maseczką posmarować twarz, po 30 minutach zmyć tonikiem i wklepać krem nawilżający. Maseczka wygładza skórę, pojędrnia i nadaje jej zdrowy koloryt.



Maseczka jogurtowa

2 łyżeczki naturalnego jogurtu, 1 łyżeczkę mąki i 1 łyżeczkę miodu wymieszać i nanieść na twarz. Poczekać aż zaschnie, złuszczyć palcami i zmyć twarz zimną wodą.


Maseczka oczyszczająco-odżywcza  

3 łyżki płatków owsianych zalać 3 łyżkami wrzącej wody, przykryć, odstawić w chłodne miejsce do ostygnięcia. Kiedy płatki napęcznieją i papka stanie się letnia, wymieszać ją z łyżką płynnego miodu. Maseczkę nałożyć na twarz, szyję oraz dekolt. Po 20 minutach zmyć ją letnią wodą, a następnie spłukać skórę strumieniem zimnej wody.

    Źródło

Maseczka odżywcza z żółtkiem

Jedno żółtko utrzeć na gładką masę z łyżką serka homogenizowanego i łyżeczką oliwy z pestek winogron. Maseczkę nałożyć na twarz i po kwadransie zmyć ją naparem z rumianku.


Odżywiająca i wygładzająca maseczka z banana

Zmiksować pół banana. Wymieszać go z żółtkiem i łyżeczką płynnego miodu. Nałożyć na twarz na 20 minut, a następnie zmyć letnią wodą.



Maseczka z kiwi dla cery tłustej i mieszanej  


Jeden owoc kiwi obrać ze skórki i zmiksować miąższ. Dodać do niego 3 łyżki serka homogenizowanego. Nałożyć papkę na twarz na 10 minut.



Maseczka winogronowa dla cery suchej, szorstkiej i łuszczącej się
Kilkanaście umytych winogron rozgnieść widelcem. Soczystą papką obłożyć twarz oraz szyję. Po upływie 15 minut zebrać masę chusteczką higieniczną i przetrzeć skórę tonikiem.



Maseczka cytrynowa dla zmęczonej, szarej cery
Przekroić jedną cytrynę. Wycisnąć sok z jednej połówki i do zagłębienia wlać żółtko. Zostawić na 2 godziny. Żółtko naciągnie w tym czasie olejkami eterycznymi ze skórki. Następnie żółtko przełożyć do miseczki, dodać kilka kropli soku cytrynowego, nałożyć na twarz i szyję. Po 20 minutach spłukać ciepłą wodą.
Maseczka relaksująca 

Zmieszać 2 łyżki serka homogenizowanego i łyżeczkę miodu. Dodać 2 krople olejku różanego i nałożyć na oczyszczoną twarz na 10 minut.
Maseczka odmładzająca z malwy


2-3 łyżki drobno posiekanych świeżych albo suszonych, pokruszonych płatków malwy wraz z pylącymi pylnikami zalać niewielką ilością jogurtu naturalnego i mieszać aż do uzyskania prawie jednolitej papki. Papkę rozprowadzić na twarzy. Maseczkę trzymać na twarzy 20 minut, a po jej zdjęciu umyć twarz letnim naparem z nagietka, rumianku lub lipy. Maseczka jest zalecana dla cery suchej albo przesuszonej, matowej z łuszczącym się naskórkiem. Zapobiega też zmarszczkom i oczyszcza skórę.


        

Maseczka z drożdży piwnych dla cery tłustej
4 łyżki drożdży wymieszać z łyżeczką płynnego miodu i dodać tyle wody by uzyskać pastę. Nałożyć na twarz na 10-15 minut, zmyć letnią wodą. Maseczka łagodzi podrażnienia, oczyszcza skórę, usuwa zbędny tłuszcz.


Maseczka oczyszczająca z orzechów
4 zmielone orzechy włoskie zalać 100 ml ciepłego mleka. Gdy napęcznieją i przestygną nałożyć na twarz na 10 minut. Zrobić masaż, zmyć. Orzechy działają jak peeling, pomagają usunąć martwy naskórek i odżywić skórę.


Maseczka nagietkowa na rozszerzone naczynka

Wymieszać po łyżce kwiatu nagietka, rumianku, ziela kasztanowca oraz skrzypu i zalać szklanką wrzątku. Po naciągnięciu odcedzić napar i wymieszać z kilkoma łyżeczkami mąki ziemniaczanej. Po przestudzeniu nałożyć maseczkę na miejsca z popękanymi naczynkami. Ładnie likwiduje rumień, koi podrażnienia.


Maseczka młodości
Zmiksować żółtko, 2 łyżki oliwy i łyżeczkę soku cytrynowego. Tak otrzymanym "majonezem" posmarować twarz i szyję, po 30 minutach zmyć wilgotną gazą, skórę przetrzeć tonikiem i wklepać krem nawilżający.


Maseczka do cery tłustej i trądzikowej  

Posiekać drobno pół pęczka świeżej natki pietruszki i wymieszać na gęstą masę z serkiem homogenizowanym i łyżką oleju słonecznikowego lub oliwy.



Maseczka do cery suchej i wrażliwej

2 łyżki mąki ziemniaczanej rozmieszać z ciepłym mlekiem na gęstą papkę, nałożyć na skórę, a następnie przykryć ciepłym kompresem.




Maseczka z siemienia lnianego na cerę suchą, wrażliwą i spierzchniętą   

Ciepłą papkę z rozgotowanego siemienia lnianego (2 łyżki nasion na 1 filiżankę wody) położyć na twarz i szyję mniej więcej na 15 minut. Skóra stanie się bardziej delikatna, drobne zmarszczki ulegną spłyceniu.


Odżywcza maseczka z winogron i siemienia

Rozgnieć kilka obranych ze skórki winogron, dodaj łyżeczkę rozgotowanego siemienia lnianego. Papkę połóż na twarz i szyję. Po 20 minutach zmyj letnią wodą. Maseczka uelastyczni, wygładzi i rozjaśni dojrzałą, zmęczoną cerę.


Nawilżające okłady z kiwi 

Przejrzały owoc kiwi obierz ze skórki, pokrój na plasterki. Połóż na twarzy i szyi omijając oczy. Po 10 minutach zdejmij, przemyj twarz bezalkoholowym tonikiem.

Parówka z rozmarynu, zwężająca pory 


Zaparzyć 5-6 łyżek ziela. Przykryć naczynie ręcznikiem i pochylić twarz nad parówką. Po 5-8 minutach spryskać skórę wodą mineralną. Rozmaryn działa ściągająco i pojędrniająco. Zabieg doskonały dla cery tłustej, ponieważ zmniejsza wydzielanie łoju.


Płyn na wypryski

Kilka sporych ząbków czosnku zetrzeć i zalać szklanką oliwy lub oleju roślinnego. Odstawić w chłodne ciemne miejsce na 2 tygodnie. Przecedzić i dodać 10 kropli witaminy E. Dwa razy dziennie używać do przecierania skóry. UWAGA: Płynu nie stosować do skóry wrażliwej!

Rumiankowe mleczko do demakijażu

Polecane dla cery suchej. Waciki moczymy w roztworze 2 łyżek mleka i 2 łyżek naparu z rumianku. Takie mleczko usuwa zanieczyszczenia, a także ma właściwości nawilżające i kojące.

Odwar z podbiału

Świetnie nadaje się do przemywania tłustej cery. Ponadto do okładów na wysypki, otwarte wrzody, różę na twarzy, wypryski. Dobrze jest stosować w połączeniu z innymi ziołami np rumiankiem lub nagietkiem. Kwiaty podbiału (2 łyżeczki) gotujemy przez 5 minut w 1-1,5 szklanki wody. Odstawiamy na 10 minut i przecedzamy. 

Mieszanka na plamy, różę i inne zmiany skóry twarzy

25 części kwiatów podbiału, 15 części ziela ruty, 50 części ziela rdestu ptasiego. Mieszamy ze sobą. Na łyżkę mieszanki dajemy szklankę wody. Gotujemy 5-7 minut. Odstawiamy na 10 minut i odcedzamy.


Bzowe mleczko do demakijażu  


Polecane dla cery tłustej. Mieszamy 2 łyżki herbatki z czarnego bzu z 2 łyżkami mleka. Zwilżonymi wacikami myjemy twarz. Jest to doskonały środek na popękane naczynka.





Słonecznikowe mleczko do demakijażu

Polecane dla cery normalnej. Waciki zanurzamy na krótko w mleku, lekko wyciskamy i nawilżamy olejem słonecznikowym. Tak przygotowanymi usuwamy makijaż. Nadmiar zmywamy wodą.


Kompres z naparu z zielonej herbaty

Przygotować napar z zielonej herbaty. Przecedzić. W letnim płynie zanurzyć gazę i położyć na twarz na 15 minut. Kompres wygładzi skórę i doda cerze świeżości.

Odżywcza maska spłycająca zmarszczki  

Rozgnieśc widelcem miąższ z awokado lub banana. Utrzeć z łyżką śmietany. Maskę nałożyć na twarz na ok. 20 minut. Po tym czasie zmyć wodą mineralną. Stosować raz na tydzień.



Maseczka do cery z pękającymi naczynkami

Po łyżce zmielonego siemienia lnianego i liści mięty zalać szklanką wrzątku i odstawić do naciągnięcia. Przecedzone zioła położyć na twarz i przykryć kompresem

Wygładzająca maseczka do cery tłustej

Białka z 2 białek ubić na sztywną pianę. Nałożyć ją tylko na twarz. Po kwadransie zmyć wacikiem nasączonym dość ciepłą wodą.

Ujędrniająca maseczka do cery suchej  

Średniej wielkości ugotowany ziemniak rozgnieść widelcem i wymieszać z łyżką oliwy. Gdy trochę przestygnie nałożyć na skórę. Zmyć po 20 minutach.





Szałwiowa maseczka łagodząco-odświeżająca do skóry wrażliwej ze skłonnością do pękających naczynek  

2 łyżki suszonej szałwi zalać 2 łyżkami gorącej ( nie wrzącej) wody. Przykryć i odstawić w chłodne miejsce do przestygnięcia. Kiedy zioła napęcznieją i będą miały letnią temperaturę, nałożyć maskę na twarz, dekolt i szyję na 15 minut. Zmyć letnią wodą.





Lawendowo-rozmarynowa maseczka łagodząca i odświeżająca
do skóry wrażliwej ze skłonnością do pękających naczynek

2 łyżki suszonej lawendy i 2łyżki suszonego rozmarynu zalać 1/2 szklanki wrzątku i podgrzewać na małym ogniu, aż powstanie gęsta papka. Dodać 1/2 łyżki mąki rozrobionej w odrobinie zimnej wody. Nałożyć na twarz na 20 minut.


Maseczka z mięty  

3 łyżki wysuszonej mięty zmieszać z kilkoma łyżkami świżego jogurtu naturalnego. Rozprowadzić papkę na twarzy. Po 10 minutach umyć twarz chłodną wodą. Mięta odżywia cerę i poprawia krążenie. Szary naskórek odzyskuje zdrowy wygląd.





Kochane moje brawo dla wytrwałych :), nie miałam pojęcia że post będzie taki obszerny, mam nadzieję że okaże się przydatny . Piszcie czy znacie te specyfiki i czy się u Was sprawdzają .

Do szybkiego :)






AnetaB







6 komentarzy:

  1. Wow! Niesamowity zbiór cudownych receptur, chętnie skorzystam w przyszłości, bo obecnie ciągle brakuje mi czasu :)
    P.S. Necia, chyba coś przegapiłaś u mnie ... czekam! :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Wiem i rozumie , ja również ciągle w biegu ;)

      Ps. Ale ze mnie gapsko :P już wysyłam .

      Usuń
  2. Fajne przepisy:) Muszę kiedyś wypróbować tą nagietkową maseczkę na moje naczynka:)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. I do tego dość proste a produkty ogólnodostępne :)

      Usuń

Dziękuję za każdy dodany komentarz.